Osocze bogatopłytkowe jako naturalny eliksir młodości. Na czym polega „WampirzyLifling”?   Zabieg osocza bogatopłytkowego, znany jest też jako „wampirzy lifting”. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry, spłycenie zmarszczek czy pobudzenie wzrostu włosów. Uważany jest jako jeden z najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej i jako prawdziwy ulubieniec gwiazd.   Na czym polega zabieg […]

Osocze bogatopłytkowe jako naturalny eliksir młodości. Na czym polega „WampirzyLifling”?

 

Zabieg osocza bogatopłytkowego, znany jest też jako „wampirzy lifting”. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry, spłycenie zmarszczek czy pobudzenie wzrostu włosów. Uważany jest jako jeden z najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej i jako prawdziwy ulubieniec gwiazd.

 

Na czym polega zabieg i jak wygląda jego przebieg?

 

Podanie osocza bogatopłytkowego w głąb skóry pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Stymuluje komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zwiększa się napięcie, gęstość i elastyczność skóry. Głównym czynnikiem pobudzającym skórę do działania są płytki krwi, które po aktywacji w skórze uwalniają czynniki wzrostu. Wampirzy lifting daje naturalny efekt odżywienia, dotlenienia i regeneracji skóry. Najczęstszymi miejscami podania osocza bogatopłytkowego są: skóra twarzy, dekolt. okolice oczu, dłonie, a także skóra owłosiona głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów. Dodatkowo osocze często wykorzystywane jest również w terapiach łączonych przy walce z bliznami czy oparzeniami.

Procedura podania osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Ilość pobranej krwi uzależniona jest od ilości osocza jaką chcemy otrzymać oraz od wielkości obszaru zabiegowego. W następnym etapie próbówki z krwią umieszczane są specjalistycznej wirówce w celu odseparowania osocza i płytek krwi od znacznie cięższych składników morfotycznych krwi. Tak otrzymany preparat zostaje wstrzyknięty poprzez wykorzystanie technik mezoterapii igłowej w podany obszar zabiegowy, uprzednio znieczulony. Zabieg trwa około 30min-45min w zależności od miejsca zabiegowego. Po zabiegu efekty zaczynają być widoczne już po kilku dniach, a pełen efekt otrzymujemy po ok 2 tygodniach. Zabieg najlepiej wykonać w serii ok 3-4 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

 

Zabieg osocza bogatopłytkowego doskonale sprawdzi się u osób posiadających suchą, szarą, wiotką, zmęczoną skórę z widocznymi zmarszczkami. Jest również świetną profilaktyką przeciwstarzeniową dla osób zaczynających zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.  Dodatkowo polecany jest dla osób z nadmiernie wypadającymi włosami.

Niestety nie mogą pozwolić sobie na niego kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Przeciwskazaniem będą również choroby krwi, nowotwory, leki przeciwzakrzepowe czy ogólne infekcje, osłabienie organizmu.