Przyszła mama w Klinice  – jak zadbać o siebie w czasie ciąży Ciąża jest dla przyszłej mamy szczególnym okresem, podczas którego  w jej organizmie wraz z rozwojem dziecka zachodzi szereg zmian fizycznych oraz emocjonalnych . Ważne jest, aby w tym  wyjątkowym okresie  przyszła mama znalazła czas by zadbać o siebie i przeciwdziałać  powstawaniu niechcianych defektów […]

Przyszła mama w Klinice  – jak zadbać o siebie w czasie ciąży

Ciąża jest dla przyszłej mamy szczególnym okresem, podczas którego  w jej organizmie wraz z rozwojem dziecka zachodzi szereg zmian fizycznych oraz emocjonalnych . Ważne jest, aby w tym  wyjątkowym okresie  przyszła mama znalazła czas by zadbać o siebie i przeciwdziałać  powstawaniu niechcianych defektów towarzyszących ciąży.  Niewątpliwe wszelkie zmiany metaboliczne, a także hormonalne  zachodzące w okresie ciąży skutkują pojawieniem się często nieprzyjemnych dolegliwości wpływających negatywnie na samopoczucie kobiety takich jak żylaki, obrzęki powstanie cellulitu oraz rozstępów.  Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie mogą przyczyniać się do  przesuszania skóry lub wręcz przeciwnie jej przetłuszczania, może dochodzić do pojawienia się trądziku czy też powstawania przebarwień. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji domowej warto zadbać o skórę twarzy oraz ciała korzystając z pomocy kosmetologa, który zaplanuje odpowiednią terapię zabiegową bezpieczną dla mamy i dziecka.

 

Bezpieczne i skuteczne zabiegi 

KROK 1 oczyszczanie

W trakcie ciąży nie należy rezygnować z zabiegów oczyszczających skórę twarzy. Warto postawić na zabiegi pielęgnacyjne, mające na celu usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka, a także odżywcze podczas których aplikowane preparaty dostarczą skórze moc składników aktywnych.  Idealnym zabiegiem łączącym  złuszczenie oraz odżywienie w jednym jest Hydrafacial. Urządzenie wyposażone jest w  program dedykowany kobietom w ciąży podczas którego skóra zostaję dogłębnie oczyszczona, nawilżona i odżywiona. Zabieg jest bardzo komfortowy oraz bezpieczny, a regularne wykonywanie gwarantuje efekt pięknej skóry przez cały czas trwania ciąży.

KROK 2 nawilżanie

W przypadku  skóry przesuszonej, ziemistej, pozbawionej blasku idealnie sprawdzi się zabieg infuzji tlenowej DermaOxy . Podczas zabiegu, za pomocą aktywnego tlenu  wprowadzane są w głąb skóry składniki aktywne takie jak kwas hialuronowy, witaminy oraz peptydy. Zabieg wykonywany co 2- 4 tygodnie nada skórze piękny, zdrowy wygląd oraz dogłębnie ją nawilży.

KROK 3 redukcja obrzęków, ujędrnienie, wygładzenie cellulitu

Pojawiające się na twarzy oznaki zmęczenia takie jak opuchlizna oraz utrata blasku są idealnym wskazaniem do wykonania zabiegu Endermolift. Mechaniczny masaż za pomocą głowicy wpływa na pracę fibroblastów, pobudzając je do syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego co przekłada się na nawilżenie i  uelastycznienie skóry, a także redukcje obrzęków.

W przypadku  z dokuczliwymi obrzękami z pomocą przychodzi bestsellerowy zabieg Icoone Laser. Urządzenie wykorzystuje technologię Roboderm , która polegającą  na masażu podciśnieniowym wykonywanym za pomocą zmechanizowanych głowic.  Świetne efekty przy problemie obrzęków przyniesie również Endermologie LPG Alliance . Technologia ta również wykorzystuje technikę masażu próżniowego, jednakże jest nieznacznie mniej intensywna. To drugie rozwiązanie polecamy szczególnie osobom, które do tej pory nie korzystały z tego typu zabiegów. Do korzyści wynikających z obu technologii należy natychmiastowa redukcja obrzęków, uelastycznienie oraz ujędrnienie skóry, a także poprawa mikrokrażenia i wygładzenie cellulitu. 

Drogie mamy nie zwlekajcie z zadbaniem o siebie w tym szczególnym czasie jakim jest ciąża. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z kosmetologiem, który pomoże wam przejść przez ten wyjątkowy okres z dobrym samopoczuciem oraz zachowaniem zdrowego i pięknego ciała.