Inwestycja na zawsze Komu znane jest drażniące uczucie kłującego włoska na twarzy, który  wyrywamy  pesętą, a nazajutrz, drapiący włos już wraca?  Dla wielu kobiet jest to jedna z bardziej frustrujących kwestii estetycznych wygląd.  Bez wątpienia nasuwa się pytanie: po co nam – płci pięknej owłosienie na twarzy? To pytanie warto skierować do Matki Natury, która […]

Inwestycja na zawsze

Komu znane jest drażniące uczucie kłującego włoska na twarzy, który  wyrywamy  pesętą, a nazajutrz, drapiący włos już wraca?  Dla wielu kobiet jest to jedna z bardziej frustrujących kwestii estetycznych wygląd.  Bez wątpienia nasuwa się pytanie: po co nam – płci pięknej owłosienie na twarzy? To pytanie warto skierować do Matki Natury, która pozostawiła nam szczątkowe pozostałości po naszych przodkach 😉  Całe szczęście obecnie istnieją skuteczne metody pozbycia się tego problemu! Nasze rozwiązanie to zabieg epilacji laserowej!

 

Najskuteczniejsze i trwałe rozwiązanie problemu owłosienia na twarzy

            Obecnie istnieją nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia, nawet na twarzy! Epilacja laserowa, bo o niej mowa, to metoda trwale usuwająca włosy znajdujące się w fazie anagenu(fazie wzrostu).  Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawią, że od teraz nie ma obawy, że włosy są „za grube” lub „za jasne” ! Istnieją lasery dostosowane do każdego typu włosa czy karnacji.

            Klinika Spire Clinic w Warszawie, zaopatrzona jest w aż 3 zaawansowane technologie usuwające zbędne włosy z twarzy lub ciała.

Laser Vectus – perła wśród laserów diodowych(o długości fali 810 nm), nie ma sobie równych z usunięciem włosów ciemnych i twardych. Specjalnie zaprojektowana diamentowa głowica o średnicy 12x12mm świetnie dostosowuje się do małych obszarów jak na przykład wąsik, czy nieregularnej w kształtach brody. Kontaktowe chłodzenie zawarte w głowicy uśmierza odczucia w trakcie zabiegu. Natomiast najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie Skintel  – dodatkowo usprawnia ocenę włosa czy koloru skóry, dostosowując indywidualne parametry dla każdego!

            Najmocniejszy laser amerykański, Gentle lase pro to doskonały wybór dla osób o włosach zarówno ciemnych, delikatnych a nawet tych jasnych! Laser aleksandrytowy (o długości fali to 755nm), ma 125% większe powinowactwo do wychwytywania melaniny włosa, dlatego jest pionierem w usuwaniu każdego typu włosa. Ultraszybki czas zabiegu, to zasługa strzałów stemplowych, a dostosowana głowica(dystanser) o wielkości 15mm bez żadnego problemu usunie włosy z najmniejszych obszarów naszej twarzy – na przykład nosa, czy uszu! Ultra innowacyjny system chłodzenia kriogenem  minimalizuje odczucia w trakcie zabiegu.

           Jednak najbardziej wrażliwi Pacjenci, zawsze stawiają  Ekspertom pytanie: ” Czy istnieje laser do epilacji, który jest w 100% bezbolesny” ? Od niedawna odpowiedź brzmi : TAK ! Laser aleksandrytowy Motus Ax to jedyny na rynku medycyny estetycznej laser, który charakteryzuje się najwyższym komfortem podczas epilacji. Co przyczynia się do tego, że jest zupełnie bezbolesny? Innowacyjny system Moveo sprawia, iż ciągły ruch głowicy schłodzonej do temperatury 5 st Celsjusza stopniowo deponuje energię lasera na obszar zabiegowy. Szafirowa, okrągła głowica lasera o wielkości 20 mm, bez problemu przesuwa się po każdym zakamarku twarzy. Skóra po zabiegu nie przejawia praktycznie żadnych podrażnień, zabieg śmiało można uznać za lunchowy! Laser usunie nawet te najcieńsze włosy o jasnym kolorze!

 

Już w kilka sekund pozbędziesz się kłopotliwego problemu 

Jakie są zalety korzystania z laseroterapii?

 • Czas: zabieg trwa dosłownie kilkanaście minut
 • Przed zabiegiem należy zgolić włoski, nie trzeba czekać aż odrosną i zostaną wyrwane
 • Okres rekonwalescencji: właściwie brak (podrażnienie zazwyczaj utrzymuje się kilka minut)
 • Skuteczność:  usuniesz niechciane włoski na stałe!
 • Już jeden zabieg  sprawi, że Twoje włoski staną się cieńsze i delikatniejsze, a włos będzie odrastał coraz wolniej , aź do całkowitego wypadnięcia

 

Świadome podejście do zabiegów

Czego warto przestrzegać, aby terapia była i bezpieczna i skuteczna?

 • Bardzo ważnym jest regularne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej(polecamy filtry mineralne spf 30-50)
 • Należy pielęgnować skórę preparatami nawilżającymi o przyspieszającym regenerację składzie(np. krem Allantan)
 • Dajmy czas na samoistne wypadnięcie włosom- czas ten to ok. 2 tygodnie po zabiegu

 

Jak przygotować się do zabiegu?

 • Włosy należy zgolić 24 h przed planowanym zabiegiem
 • Włosy nie mogą być depilowane woskiem, pęsętą, depilatorem czy kremami do depilacji, na 2-4 tygodnie przed zabiegiem epilacji laserowej- czas pożegnać się z nimi na zawsze!
 • Nie należy wykonywać intensywnie złuszczających zabiegów 2- 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 • Zwróćmy uwagę na preparaty do codziennej pielęgnacji- czy nie zawierają światłouczulającego retinolu, czy drażniących kwasów chemicznych – je również należy odstawić na 2-4 tygodnie przed epilacją laserową
 • Skóra nie może być świeżo opalona, dbajmy o naszą twarz, chrońmy ją przed słońcemJ

 

Zabiegi epilacji laserowej to sprawdzona metoda usuwania owłosienia, nawet tego uporczywego na twarzy! Wystarczy dobrać terapię” szytą na miarę”.

Wszystkich tych którzy mają jakiekolwiek wątpliwości przed przystąpieniem do tego typu zabiegu, Specjaliści Spire Clinic zapraszają na darmową konsultację!