Tajniki wiedzy o zabiegu epilacji laserowej Wielu z Was na pewno poszukiwało informacji na temat trwałego usuwania owłosienia. Jednak nie każdy zdobył  się na wykonanie tego pierwszego kroku.  Pojawia się wiele pytań: „Z czym wiąże się zabieg?  Czy zabieg jest bezpieczny?  Czy w ogóle ma sens? Czy na pewno przyniesie oczekiwany efekt?” Postaramy się rozwikłać […]

Tajniki wiedzy o zabiegu epilacji laserowej

Wielu z Was na pewno poszukiwało informacji na temat trwałego usuwania owłosienia. Jednak nie każdy zdobył  się na wykonanie tego pierwszego kroku.  Pojawia się wiele pytań: „Z czym wiąże się zabieg?  Czy zabieg jest bezpieczny?  Czy w ogóle ma sens? Czy na pewno przyniesie oczekiwany efekt?” Postaramy się rozwikłać wszystkie te pytania ! 

Czym jest epilacja laserowa ? 

Epilacja  laserowa to metoda trwale usuwająca zbędne owłosienie z naszego ciała oraz twarzy, przy użyciu wiązki światła o odpowiedniej długości fali. Energia ta, „widząc” melaninę włosa penetruje w niego z całą siłą, niszcząc wszystko co otacza i odżywia włos (łodyga, korzeń , mieszek włosowy i otaczające go naczynia krwionośne). Już po pierwszym zabiegu włos staje się cieńszy, wolniej odrasta, a przebyta seria zabiegowa przynosi  w rezultacie trwałe usunięcie włosków. 

Dlaczego jeden zabieg nie wystarcza ? 

„Dlaczego  nie wystarczy wykonanie jednego zabiegu, aby w pełni pozbyć się niechcianych włosów?  – to pytanie najczęściej słyszymy od Naszych Pacjentów  – mówią Specjaliści z Kliniki Spire Clinic. Otóż jest to zależne przede wszystkim od fazy w jakiej znajdują się dane włosy. Aby wiązka światła mogła go trwale usunąć, włos musi znajdować w tak zwanej fazie anagenu (czyli cyklu wzrostu włosa). Dlatego też, rekomendowana ilość zabiegów to minimum 4 – 6 powtórzeń.

Czy zabieg epilacji laserowej jest bezpieczny ? 

 Tak, zabieg należy do terapii w pełni bezpiecznych. Nie mniej jednak, przed przystąpieniem do zabiegu, specjaliści ze Spire Clinic zawsze zapraszają na konsultację, podczas której zostają wykluczone przeciwwskazania.

Podstawowe przeciwwskazania do zabiegu to przede wszystkim:

 • Świeża opalenizna
 • Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, opryszczka
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Leki, antybiotyki, zioła światłouczulające (m.in skrzyp, dziurawiec, nagietek)
 • Terapia retinoidami (witamina A)
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Epilepsja
 • Łuszczyca w fazie zapalnej, w miejscu zabiegu
 • Bielactwo
 • Cukrzyca
 • Przerwanie ciągłości naskórka
 • Rozrusznik serca
 • Świeże zabiegi chirurgiczne

Jaki laser jest dla mnie najlepszy ?

W Klinice Spire Clinic dostępne są aż różne technologie do trwałego usuwania owłosienia.  Lasery dobierane są przez terapeutów indywidualnie, uwzględniając cechy osobnicze. 

 • Palomar Vectus- laser diodowy (dł. emitowanej fali 810nm)  jest dedykowany przede wszystkim osobom o włosach twardych i ciemnych. Dzięki dodatkowemu urządzeniu Skintel, służącego do pomiaru melaniny istnieje możliwość dobrania najwyższych parametrów zabiegów, zapewniając

 

 • Motus AX- laser aleksandrytowy (dł. fali 755nm) – to pionier wśród technologii bezbolesnej! Szafirowa głowica maksymalnie schładza obszar zabiegowy, a innowacyjny system MOVEO czyni zabieg w pełni komfortowym! Lasery aleksandrytowe przechwytują także melaninę jasnego włosa, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozprawić się praktycznie z każdym zbędnym włosem na naszym ciele!

 

 • Gentle Lase Pro- laser aleksandrytowy( dł. emitowanej fali to 755nm)- najmocniejszy, amerykański laser na rynku medycyny estetycznej. Cechuje go ultraszybki czas zabiegu oraz nowoczesna metoda chłodzenia kriogenem! Gentle lase Pro ma o 125% wyższe powinowactwo do wychwytywania melaniny włosa, dzięki czemu w sposób „agresywny” niszczy struktury otaczające mieszek włosowy.  Urządzenie pracuje na najwyższych obrotach nawet na najmniejszym obszarze ciała( jak np. płatki uszu, czy okolice nosa!)

 

Spersonalizowana terapia zabiegowa to gwarancja skuteczności! 

Nie zwlekaj!  Epilacja laserowa to metoda dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianego owłosienia.

W dobie dzisiejszych czasów, rozwoju technologii, zabiegi te przeprowadzane są w sposób szybki, sprawny a NAWET  bezbolesny!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach epilacji laserowej  zadzwoń pod numer 22 400 57 75, 500 743 973 lub napisz: recepcja@spireclinic.pl  .