Jak pozbyć się cieni pod oczami ? – poznaj najskuteczniejsze metody! Problem cieni pod oczami dotyka wielu osób. Wyraźne zaciemnienie okolicy oka i  towarzyszące im obrzęki sprawiają , że wyglądasz na stale zmęczoną? Zacznijmy od początku! Skąd biorą się cienie pod oczami?  Przyczyną zasinienia mogą być różne dolegliwości zdrowotne:  jak anemia, cukrzyca czy zaburzenia hormonalne. […]

Jak pozbyć się cieni pod oczami ? – poznaj najskuteczniejsze metody!

Problem cieni pod oczami dotyka wielu osób. Wyraźne zaciemnienie okolicy oka i  towarzyszące im obrzęki sprawiają , że wyglądasz na stale zmęczoną?

Zacznijmy od początku! Skąd biorą się cienie pod oczami? 

Przyczyną zasinienia mogą być różne dolegliwości zdrowotne:  jak anemia, cukrzyca czy zaburzenia hormonalne. „Sińce” mogą być również oznaką nadmiernego przemęczenia i stresu.  Bardzo często są także efektem  naszych predyspozycji genetycznych.  Budowa oczu, na przykład ich głębokie osadzenie , skupia barwnik w mniejszej powierzchni skóry, jest on wtedy bardziej widoczny i  uwydatnia  problem przebarwień.

Cienie pod oczami, to także jeden z objawów starzenia się skóry. Z czasem zanika podściółka tłuszczowa, a wraz z nią następuje zapadanie się rejonów pod oczami. Cienka struktura skóry okolicy oczu -uwydatnia naczynia żylne  podkreślając nieestetyczny defekt tego obszaru. Zmniejszony odpływ krwi żylnej sprawia, że cienie w okolicach oczodołów stają się jeszcze intensywniejsze.

Istnieją jednak obecnie skuteczne sposoby na pozbycie się problemu cieni pod oczami i odzyskanie młodego, promiennego wyglądu! 

 

Mezoterapia igłowa 

Zabieg mezoterapii igłowej  polega na wprowadzaniu w głąb skóry, niewielkich dawek substancji leczniczych – m.in. kwasu hialuronowego, mikroelementów czy witamin. Pozwala na błyskawiczną poprawę kondycji skóry. Już jeden zabieg zapewnia doskonałe odżywienie i nawilżenie. Skóra po zabiegu jest odmłodzona – poprzez wygładzenie drobnych zmarszczek i wyraźne napięcie, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Odpowiednio dobrany do potrzeb Pacjenta preparat, zastosowany podczas zabiegu zapewnia spektakularne efekty.  Jakie preparaty rekomendujemy, do redukcji zasinień i obrzęków wokół oczu?  

  • RRS HA Eyes  zawiera szereg substancji aktywnych(flawonoidy, saponiny, polifenole,mikroelementy) jak kwas hialuronowy, Wit C, Resveratrol, krzem organiczny, Escynę, Rutynę, kompleks biorewitalicujący, Mieszanka tych składników aktywnych daje działanie drenujące i rewitalizujące. 
  • Dermaheal Eyebag solution to absolutny bestseller w niwelowaniu obrzęków wokół oczu. Koktajl zawiera kompozycję peptydów biomimetycznych: Tripeptide-41  , Nonapeptide-18 ,Oligopeptide-61 ,Oligopeptide-73. Składniki te również działają  silnie drenująco, stymulują lipolizę – zmniejszając tym samym uporczywe „poduszeczki” wokół oczu. Dodatkowo składniki te rozjaśniają skórę, poprawiając jej koloryt. Wspierają syntezę oraz odbudowę nowych włókien kolagenowych.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabiegi warto  powtórzyć  serii  około 4 zabiegów co 2 tygodnie. Następnie po zakończonej serii zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego 2 razy do roku. Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany  jest z w znieczuleniu miejscowym. 

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie  występujący w organizmie, odpowiadający  za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, poprzez swoje działanie wiążące komórki wody. Z czasem, wraz z procesami starzenia się skóry, produkcja kwasu hialuronowego zanika, przyczyniając się do zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny.

Indywidualnie dobrany i podany przez Lekarza Medycyny Estetycznej usieciowany kwas hialuronowy pozwala na spłycenie lub całkowite usunięcie zagłębienia pomiędzy dolną powieką, a policzkiem. Dzięki odsunięciu skóry od naczyń krwionośnych zmienia się też jej odcień: sińce znikają, a przebarwienia rozjaśniają się.

Zabieg wykonany jednorazowo pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Jak za dotknięciem magicznej różdżki  znika problem podkrążonych oczu, a skóra wokół nich staje się wyraźnie bardziej elastyczna, gładka i  nawilżona.

 Efekt zabiegu z użyciem wypełniacza utrzymują się nawet  12 miesięcy!

 

Zabiegi Kosmetologiczne 

W zakresie kosmetologii, w celu redukcji cieni pod oczami wykorzystywane są zarówno metody iniekcyjne jak i te całkowicie bezinwazyjne.  

  • Karboksyterapia  to naturalna metoda deponowania dwutlenku węgla śródiniekcyjnie (czyli bardzo płytko), w trakcie którego powieka wypełnia się jak „poduszeczka” – w tym czasie następuje proces wygenerowania zwiększonego przepływu tlenu. Dzięki temu procesowi niedotleniona tkanka „odżywa”. Skóra zyskuje na jakości, zwiększa się napięcie, a także następuje rozjaśnienie skóry wokół oczu.

Zabieg ten, z racji wtłaczania „naturalnego” produktu jakim jest dwutlenek węgla wymaga regularnej ciągłości powtórzeń- co najmniej 4-10 zabiegów, w odstępach raz w tygodniu. Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga znieczulenia. 

  • Dermapen czyli  mezoterapia mikroigłowa to zabieg wywołujący szereg mikrouszkodzeń naskórka. Sterylny kartridż bardzo szybkimi nakłuciami wzmaga procesy regeneracyjne obszaru zabiegowego, a dodatkowo wtłaczany preparat na bazie kwasu hialuronowego zwiększa nawilżenie naskórka, wygładza drobne zmarszczki, powoduje wyrównanie kolorytu  –  wyraźnie poprawiając kondycję skóry wokół oczu.  Zabieg nie jest bolesny , jednak w przypadku najbardziej wrażliwych Pacjentów możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Ilość zabiegów do uzyskania oczekiwanych efektów ustalana jest indywidualnie , w zależności od problemu.

 

  • Endermolift oparty jest na mechanicznej stymulacji komórek, co z kolei przyczynia się do naturalnej syntezy kwasu hialuronowego w skórze. Głowica ta wykorzystuje zjawisko regulowanego podciśnienia drenuje, regulując przepływ limfy. Delikatna skóra wokół oczu natychmiast nabiera blasku, obrzęki szybko się zmniejszają. Zabieg naturalnie stymuluje tkankę, dlatego należy do zabiegów bankietowych przed samym wyjściem lub zabiegów wykonywanych w regularnej serii: 10 zabiegów, powtarzanych 2 razy w tygodniu, a następnie dla podtrzymania efektów kilka razy w miesiącu. Zabieg w pełni relaksujący. 

 

Klinika Spire Clinic w Warszawie, dysponuje wieloma metodami rozwiązującymi problem poprawy jakości skóry wokół oczu. Od klasycznych iniekcyjnych, poprzez mniej inwazyjne.

W celu dobrania terapii szytej na miarę Twoich potrzeb  – zapraszamy na bezpłatną konsultację z Naszymi Specjalistami!