Podrażnienia po goleniu? Wrastające włosy? Zapalenie mieszków ? Dyskomfort przed odsłanianiem podrażnionych goleniem części ciała? Istnieje rozwiązanie na wszystkie te problemy –  depilacja laserowa! Poznaj najskuteczniejszy laser diodowy VECTUS dostępny w Klinice Spire Clinic  !    Innowacyjne rozwiązania  Vectus firmy Palomar Medical  to laser diodowy wykorzystujący fale o długości 810 nanometrów. Stworzony został z myślą o […]

Podrażnienia po goleniu? Wrastające włosy? Zapalenie mieszków ? Dyskomfort przed odsłanianiem podrażnionych goleniem części ciała? Istnieje rozwiązanie na wszystkie te problemy –  depilacja laserowa! Poznaj najskuteczniejszy laser diodowy VECTUS dostępny w Klinice Spire Clinic  ! 

 

Innowacyjne rozwiązania 

Vectus firmy Palomar Medical  to laser diodowy wykorzystujący fale o długości 810 nanometrów. Stworzony został z myślą o pełnym bezpieczeństwie i komforcie pacjenta. Użycie selektywnej termolizy, czyli procesu przekształcania wiązki światła w energię cieplną, powoduje zniszczenie cebulki włosa, bez ryzyka uszkodzenia otaczającej skóry. Dodatkowo Vectus jako jedyny laser wykorzystywany do epilacji wyposażony jest w Skintel, czyli inteligentny czytnik poziomu melaniny. Dzięki tej technologii określany jest fototyp skóry pacjenta, co umożliwia dobranie parametrów indywidualnie do koloru, gęstości, grubości skóry i włosa pacjenta. W taki sposób dobrane parametry gwarantują najwyższą efektywność i bezpieczeństwo zabiegów! 

 

Trwałe usunięcie włosków, z każdej partii ciała

Vectus to laser, który fenomenalnie radzi sobie z usuwaniem włosów grubych, ciemnych oraz gęstych – czyli takich, które stwarzają najwięcej problemów, są najbardziej widoczne i najczęściej bardzo trudne do usunięcia. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice: małą i dużą. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg można komfortowo i szybko wykonywać zarówno na ciele jak i na twarzy.

 

Epilacja bez bólu

Głowice lasera wyposażone są  w  system kontaktowego chłodzenia( Advanced Cooling System)  skóry przed, w trakcie, jak również po emisji światła lasera. System ten gwarantuje w miejscu poddawanym zabiegowi uczucie chłodu, łagodzi i minimalizuje możliwy dyskomfort związany z bodźcem termicznym. „Aby zapewnić Pacjentom jeszcze większy komfort podczas zabiegu, nasza klinika zapewnia także dodatkowe chłodzenie w postaci  medycznego urządzenia chłodzącego Zimmer Z CRYO 6 Derma Cooler. Urządzenie „wysyła” czyste, sprzężone zimnem powietrze, gwarantując ukojenie skóry oraz zmniejszając zaczerwienienie będące efektem działania światła lasera” – dodaje Specjalista z kliniki Spire Clinic. 

 

Skuteczność działania 

Na niezwykłą skuteczność zabiegu wpływa opatentowana technologia Photon RecyclingSM, polegająca na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Dzięki wbudowanym w głowicę lasera lustrom energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury wzrasta.

 

Jak często wykonujemy zabieg?

Częstotliwość zabiegów rożni się w zależności od partii: najczęściej jest to odstęp 1 miesiąca i dotyczy takich partii jak: bikini, pachy, okolice twarzy, a odstęp 2-miesięczny dotyczy większych partii zabiegowych, jak nogi, plecy czy klatka piersiowa.

 

Dlaczego jeden zabieg nie wystarcza? 

Podczas jednorazowego zabiegu usuwamy na stałe jedynie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (tzw. faza anagenu). Ze względu na to, że nie wszystkie włoski znajdują się równocześnie w tym samym momencie cyklu, aby mieć pewność, że laser trafił na wszystkie włoski przechodzące fazę wzrostu i usunąć je trwale, należy poddać się serii kilku zabiegów.

 

Kiedy zobaczę efekty? 

Już po pierwszym zabiegu, zauważamy ubytek nawet do około 30% włosów.  Po mniej więcej dwóch, trzech tygodniach można zauważyć, że odrastające włosy są słabsze i zaczynają wypadać. . Kolejne zabiegi przynoszą coraz bardziej satysfakcjonujące efekty. Efekt trwałego usunięcia owłosienia uzyskujemy po przebyciu około 4-6 zabiegów.  Jednakże ostateczna ilość zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną od cech osobniczych. rekomendowane jest wykonanie zabiegu przypominającego mniej więcej raz do roku, co gwarantuje zachowanie efektów terapii!