Depilacja laserowa to jedyna metoda trwałego usuwania owłosienia. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają w walce z niechcianymi włoskami na nogach, pachach, w miejscach intymnych czy twarzy.  Wiele osób jednak nadal korzysta  z wosku, maszynek do golenia, kremów  oraz innych tymczasowych metod depilacji.  Należysz do takich osób? Dlaczego? Boisz się bólu? Usłyszałeś, że Twoje […]

Depilacja laserowa to jedyna metoda trwałego usuwania owłosienia. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają w walce z niechcianymi włoskami na nogach, pachach, w miejscach intymnych czy twarzy.  Wiele osób jednak nadal korzysta  z wosku, maszynek do golenia, kremów  oraz innych tymczasowych metod depilacji.  Należysz do takich osób? Dlaczego? Boisz się bólu? Usłyszałeś, że Twoje owłosienie jest zbyt jasne, by mogło zostać usunięte przez jakikolwiek laser? Poznaj rewolucję w świecie epilacji laserowej MOTUS AX – zapomnij o wszystkich mitach! 

 

Mit pierwszy.  Depilacja laserowa jest bardzo bolesna

Depilacja laserowa przy wykorzystaniu lasera Motus AX jest całkowicie bezbolesna. Tak, powtórzmy to jeszcze raz – całkowicie bezbolesna! W urządzeniu tym zastosowano innowacyjne rozwiązanie jakim jest chłodząca głowica oraz tryb pracy „moveo”, czyli praca w ruchu, co gwarantuje komfort podczas zabiegu.

 

Mit drugi. Depilacja laserowa nie sprawdza się u osób z jasnymi i cienkimi włosami

Faktycznie, tak było kiedyś. Starsze lasery nie wyłapywały włosków z mała ilością barwnika (melaniny).  Motus AX charakteryzuje się o 25% większą pochłanialnością energii przez barwnik włosa, niż w przypadku innych laserów. Dzięki czemu, jako jedyny na rynku doskonale usuwa włosy cieńsze i jasne, których nie wychwytują lasery diodowe.

 

Mit trzeci. Depilacja laserowa jest nieskuteczna

Laser Motus Ax wyróżnia się wysoką skutecznością nawet w tych przypadkach, w których  inne metody nie przyniosły efektów. „W naszej Klinice laser Motus Ax nie rzadko stanowi wykończenie zabiegów laserem diodowym, gdy włoski stają się cieńsze i jaśniejsze. Laser aleksandrytowy jest wówczas niezastąpionym rozwiązaniem” – tłumaczy Specjalista z Kliniki Spire Clinic. 

Na końcowy efekt zabiegów epilacji laserowej mają wpływ trzy główne czynniki: 

 1. Wysoka jakość użytego podczas zabiegu sprzętu.  Lasery starzej generacji czy też urządzenia typu IPL (  światło rozproszone – nie laser! ), mają nieporównywalnie  mniejszą efektywność niż Motus AX. Dodatkowo podczas zabiegu nasi specjaliści starają się dobrać najbardziej optymalne parametry, co niewątpliwie również wpływa na skuteczność  całej terapii. O
 2. Trafienie w odpowiednią  fazę wzrostu włosa. Podczas jednego zabiegu usuwane są tylko te włosy, które znajdują się w fazie aktywnej , anagenu. 
 3.  Poddanie się  pełnej serii zabiegów, w zalecanych odstępach czasu.

 

Mit 4. Depilacja laserowa wiąże się z bolesnym poparzeniem skóry

Lasery starszej daty nie były tak bezpieczne jak dziś – nietrudno było o  skutki uboczne tj. poparzenia.  Po zabiegu  depilacji laserowej Motus AX skóra może być zaczerwieniona, rozgrzana z delikatnym obrzękiem przy mieszkach włosowych. Jednakże objawy te (o ile się pojawią) ustępują po  maksymalnie 72 godzinach .

 

Pamiętaj o wszystkich przeciwwskazaniach! 

Laser Motus Ax to jedna z najbardziej bezpiecznych metod laserowych. Aby  jednak cieszyć się idealną gładkością skóry, skutków nie pożądanych należy zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami do zabiegu. 

Główne czynniki wykluczające z zabiegu to: 

 • Świeża opalenizna
 • Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, opryszczka
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Leki, antybiotyki, zioła światłouczulające (m.in skrzyp, dziurawiec, nagietek)
 • Terapia retinoidami (witamina A)
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Epilepsja
 • Łuszczyca w fazie zapalnej, w miejscu zabiegu
 • Bielactwo
 • Cukrzyca
 • Przerwanie ciągłości naskórka
 • Rozrusznik serca
 • Świeże zabiegi chirurgiczne

 

Tych z Was, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania zapraszamy na darmowe konsultacje z naszymi kosmetologami. Natomiast osoby, które są już przekonane, że nie „taki diabeł straszny jak go malują” zapraszamy do rozpoczęcia wspólnej drogi do komfortu i gładkiej skóry!