Najlepsze zabiegi na jesień i zimę – na co zdecydować się właśnie TERAZ? Istnieje grupa zabiegów, których wykonywanie latem nie jest najlepszym pomysłem. Słońce i wysoka temperatura nie są naszym sprzymierzeńcem, kiedy decydujemy się na walkę o piękną i gładką skórę. Dlaczego i jakie zabiegi warto wybierać, żeby uzyskać najlepsze efekty? Przedstawiamy 3 zabiegi must […]

Najlepsze zabiegi na jesień i zimę – na co zdecydować się właśnie TERAZ?

Istnieje grupa zabiegów, których wykonywanie latem nie jest najlepszym pomysłem. Słońce i wysoka temperatura nie są naszym sprzymierzeńcem, kiedy decydujemy się na walkę o piękną i gładką skórę. Dlaczego i jakie zabiegi warto wybierać, żeby uzyskać najlepsze efekty? Przedstawiamy 3 zabiegi must have sezonu jesień/zima.

 

  1. Epilacja laserowa.

W Spire Clinic oferujemy epilację laserową przy użyciu najnowocześniejszych laserów Motus Ax , Vectus  i Gentle Lase Pro – dobieranych w zależności od rodzaju włosów, skóry i odczuć zabiegowych. Oczywiście serię zabieg laserowych można wykonywać całorocznie, natomiast należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, jeśli się na nią decydujemy.
Mimo różnic w długości wiązki i technice wykonywania zabiegu, lasery Motus Ax, Vectus i Gentle Lase działają w podobny sposób – ich chromoforem jest melanina. Ten barwnik znajdziemy nie tylko w cebulce włosa w fazie anagenu, ale również w opalonej skórze. Dodatkowo skóra po zabiegu nie może być mocno rozgrzewana czy opalana ze względu na ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień czy nawet poparzeń. Zakazany również jest samoopalacz, balsamy koloryzujące (np. z kakaowcem) czy kremy z drobinkami, ponieważ silnie oddziałują na naskórek. Kiedy kontrast między skórą, a włosem jest największy, wiadomo, że zabieg będzie bezpieczny i najbardziej skuteczny. Jeśli skończyliśmy już urlop i nie planujemy się opalać do kolejnego sezonu pora zadać pytanie: którą partie i laser wybrać ? 

 

  1. Peelingi chemiczne 

Jesień i zima to idealny czas na głęboką przebudowę, w szczególności skór problematycznych, ale także regenerację po wakacyjnym słońcu.
Zastosowanie rewolucyjnego połączenia peelingów enzymatyczno- chemicznych z peptydami i starannie dobranymi substancjami aktywnymi zapewnia fenomenalne efekty terapeutyczne. Szeroka gama produktów Dermaquest oraz Dermaceutic dostępnych w naszej Klinice, pozwala na dobranie odpowiedniego produktu w zależności od problemu z jakim się borykamy.

Peeling Dermaquest z wyciągiem z wyciągiem z dyni (40%),  kwasami AHA (20%), BHA(5%)  retinolem (4%) i probiotykami jest rozwiązaniem idealnym dla osób z trądzikiem aktywnym, problemem łojotokowym, fotostarzeniem się skóry, przebarwieniami pozapalnymi i posłonecznymi.
W czasie zabiegu kosmetolog starannie przygotowuje skórę, a następnie przeprowadza 10 bardzo aktywnych etapów zabiegowych. Po zabiegu Skóra zaczyna się złuszczać po około 2 dobach od zabiegu- stan ten jest jednak umiarkowany i trwa około 5-6 dni.

Jeśli problemem jest wiotkość skóry i zmarszczki odpowiednim rozwiązaniem będzie Peptydowy peeling boimimetyczny z pochodną toksyny botulinowej w najwyższym stężeniu 10%. Zawarta w peelingu argirelina jest skróconą formą  toksyny botulinowej, ma wpływ na skurcz mięśni i w rezultacie wygładza zmarszczki- nawet te położone w okolicy oka. Peptydy stymulują fibroblasty, prowadząc do ujędrniania i nawilżenia skóry. Stosowanie peelingu wpływa również na rozjaśnienie cery, stanowi ochronę przed nadmierną produkcją melaniny. Peeling Peptydowy nie powoduje łuszczenia skóry- jest zabiegiem bankietowym, więc jego efekty są widoczne natychmiast.

Zabieg Cosmo Peel zalecamy w przypadku problemów z przebarwieniami pozapalnymi, nierównym kolorytem skóry, plami pigmentacyjnymi. Cała procedura jest stosunkowo krótka oraz zupełnie bezbolesna dla pacjenta. W czasie zabiegu dokładnie oczyszcza się skórę, następnie stosowany jest aktywny peeling w kilku warstwach, w zależności od nasilenia problemu. Na sam koniec na skórę pacjenta aplikowany jest krem pogłębiający działanie zabiegu.

Jeśli zależ nam na jeszcze silniejszej stymulacji fibroblastów, pobudzeniu kolagenu , elastyny i kwasu hialuronowego oraz poprawie kondycji skóry warto zastanowić się na połączeniu kwasów z urządzeniem…

 

  1. Dermapen

Zabiegi z użyciem rewolucyjnego urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania  skóry Dermapen dają nam nieskończenie wiele możliwości- od redukcji zmarszczek przez ujednolicenie koloru skóry, po usuwanie blizn i rozstępów. Dla wzmocnienia i poszerzenia działania Dermapen w naszej klinice stosujemy połączenie mikronakłuć z produktami takimi jak kwas hialuronowy, peeling medyczny TCA czy osocze bogatopłytkowe REGENERIS  i PRP. W czasie trwania procedury wykonujemy mechaniczne uszkodzenia skóry, co umożliwia wprowadzenie substancji aż do skóry właściwej. W rezultacie:

– kwas hialuronowy dogłębnie nawilża, odżywia i pobudza skórę. Poprzez stymulację kolagenu wpływa na pogrubienie skóry, widocznie spłyca zmarszczki oraz redukuje blizny potrądzikowe.

– TCA inicjuje progresywną odnowę komórkową, przebudowuje wszystkie warstwy skóry zmniejszając pory, spłycając zmarszczki, wygładzając blizny i rozstępy.

– osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta, dlatego  nie powoduje występowania reakcji alergicznych u osób wrażliwych. Po odwirowaniu i zagęszczeniu preparat jest bogaty w czynniki wzrostu, podanie tak przygotowanego osocza aktywuje wszystkie możliwe procesy naprawcze, wyrównuje koloryt, poprawia jakość i gęstość skóry.

Po zabiegu z użyciem Dermapena wyjątkowo niewskazana jest ekspozycja na słońce i wysoka temperatura, które uniemożliwiają proces prawidłowego gojenia. Dlatego niezależnie od pory roku zalecane jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

Nasi Specjaliści po szczegółowej analizie Twojej skóry, zaproponują Ci indywidualny plan terapii! Zapraszamy na bezpłatne konsultacje!