Rozstępy – co to takiego?  Nieestetyczne pręgi „zdobiące” nasze ciało, co raz częściej stają się powodem zmartwień i chęci poprawy ciała. Rozstępy- bo o nich mowa, są ubytkami w naszej skórze, spowodowanymi zerwaniem włókien elastynowych i kolagenowych. Proces ten, następuje w wyniku zbyt szybkiego rozciągania się skóry (na przykład w okresie dojrzewania, czy ciąży u […]

Rozstępy – co to takiego? 

Nieestetyczne pręgi „zdobiące” nasze ciało, co raz częściej stają się powodem zmartwień i chęci poprawy ciała. Rozstępy- bo o nich mowa, są ubytkami w naszej skórze, spowodowanymi zerwaniem włókien elastynowych i kolagenowych. Proces ten, następuje w wyniku zbyt szybkiego rozciągania się skóry (na przykład w okresie dojrzewania, czy ciąży u kobiet). Rozstępy pojawiają się często u kulturystów, czy osób otyłych. Problem rozstępów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Uszkodzone, wrzecionowate pasma najpierw przybierają postać zapalną, podczas których włókna kolagenowe zniekształcają się – podczas tego etapu, włókna są najbardziej podatne na naprawę. Etap ten trwa mniej więcej pół roku. Etap kolejny to faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i przybierają ostateczny kształt pofałdowanych pręgów. Wówczas włókna kolagenowe i elastynowe całkowicie tracą swoją jakość.

Istnieją sposoby, które warto wprowadzić w życie, aby uruchomić procesy naprawcze, pobudzić nowe włókna do wygenerowania, a także wpłynąć na odbudowę tych uszkodzonych. 

„W  Naszej Klinice Pacjenci znajdą kilka  na prawdę skutecznych metod leczenia rozstępów. Wykorzystujemy różne technologie,  aby dostosować się do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Naszym głównym celem jest zapewnienie spektakularnych rezultatów wizualnych, ale również przywrócenie Pacjentom pewności siebie i dobrego samopoczucia” –  wyjaśniają specjaliści ze Spire Clinic

 

Najskuteczniejsze metody redukcji rozstępów

 

  • Dermapen

Jedyne oryginalne urządzenie medyczne służące do mezoterapii igłowej,  w mechaniczny sposób „uszkadza” warstwy skóry. Urządzenie wyposażone jest w 12 pulsujących, molibdenowych mikroigieł, których długość jest regulowana w trakcie zabiegu. Od najkrótszej długości 0,5mm po najdłuższą, „przebijającą” się do skóry właściwej 2,5 mm. Dermapen w kontrolowany sposób wywołuje stan zapalny na powierzchni zabiegowej. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji  kwasu hialuronowego i fibroblastów, włókien kolagenowych i elastynowych.  Uszkadzana tkanka „zmuszona” jest do aktywowania procesów naprawczych. W wyniku procesów regeneracyjnych poprawia się znacząco jakość skóry, jej napięcie i struktura. Efektem końcowym jest wyraźna redukcja widoczności rozstępów.  Zabiegi warto wykonać w serii 4-6 zabiegów co 3-4 tygodnie.

 

  • Laser frakcyjny ablacyjny Alma Harmony XL PRO iPixel 

Urządzenie to charakteryzuje się głęboką, lecz kontrolowaną penetracją emisji światła o długości 2490 nm. Przenika do warstw naskórka a także skóry właściwej. Zabieg opiera się na frakcyjnym uszkodzeniu skóry – czyli wytworzeniu mikrourazów, dokładnie charakterystycznej „krateczki”. Tkanka nie zostaje naruszona w pełni, co przyczynia się do jej szybkiej regeneracji. W jaki sposób możemy się pozbyć rozstępów? 

„Utworzenie licznych mikrourazów skóry podczas zabiegu, prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych, czyli zastymulowania fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, które podczas rozciągania, straciły swoją jakość”- wyjaśniają Specjaliści z Kliniki  Spire Clinic.

Termiczne uszkodzenie warstw naskórka, w szybki i skuteczny sposób naprawia powstałe „pręgi”- czyli rozstępy. Warto wiedzieć, iż zabiegi laserowe należy wykonywać w okresie jesienno-zimowym ze względu na bezpieczeństwo terapii. Zabieg wymaga powtórzeń około 4-6 sesji w odstępach 4-8 tygodniowych.

  •  Karboksyterapia Juli’e

Zabieg Karboksyterapii charakteryzuje się płytkimi, śródskórnymi nakłuciami, wykorzystując medyczny dwutlenek węgla. Wstrzyknięcie dawki CO2 w tkankę powoduje szybszy przepływ krwi, tlenu, a także składników odżywczych. Na skutek działań obronnych organizmu pojawia się stan zapalny, którego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych.  Karboksyterapia usprawnia proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Lepsze  ukrwienia tkanek zapewnia usprawnioną pigmentację, dzięki czemu odcień rozstępów jest bardziej zbliżony do koloru skóry. Zabieg karboksyterapii powtarzany jest 1 raz w tygodniu, w ilości około 10 zabiegów. Po przebytej serii możemy spodziewać się zwężenia powstałych, nieestetycznych pręgów i ogólnego uelastycznienia tkanki.

 

Proces przebudowy uszkodzonej tkanki, jest procesem czasowym, wymagającym od naszych pacjentów poświęcenia i cierpliwości.  Zabiegi te jednak, przy niewielkim nakładzie czasowym są w stanie w wyraźny sposób naprawić powstałe uszkodzenia.

Specjaliści ze Spire Clinic wychodzą naprzeciw wszelkim problemom skórny. Chętnie podejmują wyzwanie w walce z nieestetycznymi defektami na ciele.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach, mających na celu usunięcie problemu rozstępów zadzwoń pod numer 22 400 57 75, 500 743 973 lub napisz: recepcja@spireclinic.pl  .